libellule_fun (libellule_fun) wrote,
libellule_fun
libellule_fun

Ліна Костенко про мову. Природа суржика.

У всіх народів мова – це засіб спілкування, у нас це – фактор відчудження. Не інтелектуальне надбання століть, не код порозуміння, не першоелемент літератури, а з важкої руки Імперії ще й досі для багатьох – це ознака націоналізму, сепаратизму, причина конфліктів і моральних травм.
Необхідно визнати відкрито, на державному рівні, що існує така патологічна ситуація в нашій державі, бо упередженість до будь-якої нації, до будь-якої національної мови – чи це нація чисельно велика, чи зовсім маленька, - це вияв фашизму. Часом навіть неусвідомленого, але тим не менш.
Йдеться ж навіть не про вживання чи невживання української мови, а про зживання її зі світу. Такі ситуації в постколоніальних країнах були, але щоб після здобуття Незалежності, у власній державі терпіти таку дискримінацію, такий неприхований цинізм, - це безпрецендентно.
І тут слід відверто сказати, що чинником цієї катастрофи є не лише брутальний шовінізм, а й значна частина самих українців, які, втративши свою національну ідентичність і не ставши органічно людьми російської культури, являють собою конгломерат нечіткої національної належності, яка продукує найпримітивніший спосіб спілкування – суржик. Це вже хронічна хвороба нації. Її не вилікуєш ні пігулками, ні грошовими преміями всеукраїнських конкурсів, ні бальзамом патетики про національні святині. Особисто я довго покладалася на магічну силу цілющих трав, на генетичне здоров’я нації. І все-таки на сьогодні дійшла висновку, що вся ця екстрасенсорика не допомагає. Тут вже потрібна шокова терапія.
Tags: украина
Subscribe

 • Панорамы-панорамы...

  Глааз порадовать:) Оригинал по клику.

 • (no subject)

  Снова хвалю Cyfrolab :) Все-таки они достаточно client oriented, можно было не переживать. После недолгой переписки книгу перепечатали, прислали.…

 • И снова пальмы Калифорнии

  Одна из моих самых любимых фотографий Лос-Анджелеса.

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments