libellule_fun (libellule_fun) wrote,
libellule_fun
libellule_fun

Каменец-Подольский. Часть 3.

Часть первая
Часть вторая

Знающие люди поправили мои ляпсусы.
В этой статье говорится, что Магдебурское право в Каменце датируется 1374 годом, то есть статус города Каменец получил намного раньше 18 века.
А вододышащий дракон венчает здание Руського магістрату (будинок війта Керіачинського). Немного истории:

Магістрат - орган міського самоврядування в часи середньовіччя. Право міст на самоврядування виникло в Німеччині, а першим з них, що дістало його, був Магдебург. Тому це право часто називають магдебурзьким. З великих міст на Україні привілей на право обирати війта першим дістав Львів (1356 року). Потім органи міського самоврядування виникли в Кам'янці-Подільському (1374 року), Житомирі (1444 року), Києві (1494-1497 років) та в інших містах.
Етнічне обличчя Кам'янця дуже змінилося після захоплення Західного Поділля польськими феодалами. Наприкінці XIV - в першій половині XV століть Кам'янець швидко заселявся іноземними колоністами, головним чином польськими панами і німецькими бюргерами, католицькими ченцями.
Розпочалася тривала боротьба української общини за право мати своє самоврядування. Королівський уряд, зацікавлений в той час у політичній консолідації етнічних груп у Кам'янці, що ставав важливим бастіоном на південно-східних рубежах польської держави, не міг не задовольнити вимог корінного населення міста. В 1491 році король видав указ, який надавав право українцям обирати свого війта, райців (радників) і лавників (засідателів).
З історичних документів відомо, що війтом української общини в 70-х роках XVI століття був Киріак. Свій житловий будинок він заповів общині. Королівським указом 1658 року будівля була призначена для розташування в ній Руського магістрату.


А вот про дракона ничего не известно...
Tags: каменец-подольский, осколки, украина
Subscribe

 • Панорамы-панорамы...

  Глааз порадовать:) Оригинал по клику.

 • (no subject)

  Пересмотрела с детьми "Свой среди чужих чужой среди своих". Зверушкам, кстати, очень понравилось. Так вот. Фильм вышел на экраны в 1974. Юрию…

 • Путевые заметки

  *** Двое мужчин лет 35, один другому очень громко и укоризненно: - Это каким идиотом надо быть, чтобы подарить кольцо девушке, к которой ничего не…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments